Prečo Michael Myers zabil svoju sestru?

Prečo Michael Myers zabil svoju sestru?

Meno Michael Myers je synonymom všetkého, čo predstavuje hororový žáner. Prvýkrát sa objaví v Halloween (1978), postava sa objavila ako antagonista v siedmich z ôsmich halloweenskych filmov Halloween: Vzkriesenie (2002), okrem v Halloween III: Sezóna čarodejníc, ktoré nemali žiadnu súvislosť s ostatnými filmami.

Postava sa opäť objavila ako nová verzia v troch filmoch, čo bol reštart franšízy Halloween (2007) až Halloween zabíja (2021).Viacerí herci si nasadili masku Michaela Myersa odsúdeného na zánik, pričom Nick Castle, George P. Wilbur, Tyler Mane a James Jude boli tými, ktorí túto postavu stvárnili viac ako raz. Na rozdiel od mnohých zloduchov v popkultúre, ktorí boli slabo vyvinutí tak, aby v nich niekedy bol náznak dobra.Michael Myersbol charakterizovaný ako čisté zlo, a to ako vo filmoch, tak aj zo strany tvorcov, ktorí rozvinuli jeho postavu naprieč celým svetomHalloweenvolebné právo.

Rovnako ako resumé všetkých darebákov v slasher hororoch, aj minulosť Michaela Myersa a otázka, kde to všetko začalo, boli neustále predmetom záujmu. Jeho prvým zločinom je, keď ako malý chlapec zavraždil svoju staršiu sestru Judith Myers, čo bola iskra, ktorá rozpútala krutú kariéru psychopatického stalkera, ktorého nemožno takmer nikdy zabiť. Ale aký bol dôvod, že zavraždil svoju sestru?

Dôvod, prečo Michael Myers zabil svoju sestru

Michael Myers 1

V pôvodnom filme jednoducho nie je uvedený žiadny dôvod, prečo šesťročný Michael zabije svoju dospievajúcu sestru Judith. Ukázalo sa, že bol svedkom toho, ako jeho sestra mala sex so svojím priateľom pred vraždou. Keď je na ďalších pätnásť rokov uväznený v sanatóriu Smith's Grove, posúdi ho jeho psychiater Dr. Samuel Loomis, ktorý dúfa, že Michaela zavrú do konca života.

Keď Michael utečie a zamieri do svojho domu v Haddonfielde, príde tam Loomis a upozorní mestského šerifa na Michaelovu prítomnosť a diagnostikuje ho ako čisté zlo, čo je tak nejasné, ako sa len dá.

V reboote filmu v roku 2007 dostaneme sústredenejší pohľad na prípady, ktoré vedú k tomu, že Michael Myers zabil svoju sestru. Ukázalo sa, že 10-ročný Michael Myers má psychopatické sklony od samého začiatku, pretože sa ukázalo, že zabíja zvieratá. Ale je tiež obeťou emocionálneho zneužívania doma od svojej staršej sestry Judith a matkinho priateľa Ronnieho. Zavraždí ich a tiež Judithinho priateľa. Zabije aj chlapca, ktorý ho v škole šikanoval.

Ak sa pozrieme na dôvod, prečo Michael zavraždí svoju sestru a ďalších v mladom veku, jedinými dôvodmi, ktoré sa objavia pri pohľade na malé dieťa do perspektívy, sú žiarlivosť, hnev a dokonca psychopatické nutkania. Aj keď hnev a žiarlivosť spôsobujú zločiny z vášne a dôkazy o tom existujú pri reštarte, mohli by sme ich odstrániť, ak vezmeme do úvahy vyhlásenia Dr. Loomisa. Keď Loomis študuje Michaela počas jeho zajatia viac ako pätnásť rokov, dospeje k záveru, že Michael Myers je čisté zlo.

Aj keď sa šesťročné dieťa rozhnevá alebo začne žiarliť a spácha brutálnu vraždu, odborník v oblasti duševného zdravia, akým je Loomis, je veľmi nepravdepodobné, že by diagnostikoval pacienta ako čisté zlo, pretože dieťa by si nerozvinulo zmysel pre dobro a zlo. a dôsledky ich konania.

Ale aj potom, čo boli uvedené dôvody, Loomisove činy okolo Michaela nám ukazujú, že Loomis veril, že Michael aj tak zabije znova, a že je to nebezpečný jedinec. Loomis pochopil, že Michaelov motív pre jeho jednu predchádzajúcu vraždu prišiel, pretože bol osobou, ktorá bola schopná neobmedzenej brutality.

Preto, berúc do úvahy udalosti, ktoré sa dejú po úteku Michaela Myersa a Loomisove predpoklady týkajúce sa Myersových činov, možno konštatovať, že Michael Myers zabil svoju sestru kvôli svojim silným psychopatickým pudom, pričom niekoho zabije, pretože to robí rád.