Atypická sezóna 5: Stáva sa to?

Atypická sezóna 5: Stáva sa to?

Táto tínedžerská komediálna dramatická televízna relácia si zjavne získava toľko lásky od svojich divákov. Je však čas sa definitívne rozlúčiť alebo príde Atypická 5. sezóna?

Atypický, ktorý mal premiéru 11. augusta 2017 na Netflixe, doteraz vydal štyri sezóny. Druhá sezóna nasledovala 7. septembra 2018. Tretia sezóna vyšla 1. novembra 2019, zatiaľ čo štvrtá sezóna vyšla 9. júla 2021.Celkovo táto americká komediálna dráma pozostáva z 38 epizód, pričom každá epizóda trvá približne 26 až 38 minút.

Vytvorila ho Robia Rashid a do značnej miery nám rozpráva príbeh 18-ročného autistického tínedžera Sama, ktorý je zamilovaný do svojho terapeuta, keď sa snaží nájsť lásku a zároveň svoju nezávislosť.

Tento televízny seriál nielen rozpráva o Samovi, jeho milostnom živote a sne, ale tiež skúma ďalšie postavy v jeho živote. To zahŕňa jeho mamu Elsu, ktorá podvádza jeho otca, aj jeho sestru Casey, ktorá sa zaoberá vlastnou sexualitou.

atypická sezóna 5

Napriek chvále sa jej prvá séria dočkala kritiky za nedostatok autistického herca, ako aj za nepresnosti v zobrazovaní autizmu. V nasledujúcich sezónach sa snažia zapájať viac autistických hercov a tiež spisovateľov, a tak získavať toľko chvály a pozitívnych ohlasov.

IMDB dáva tejto show 8,3 z 10 bodov, zatiaľ čo Zhnité paradajky dáva mu 87 % recenzií kritikov a 91 % priemerné skóre publika.

A s takým úžasným skóre, ako aj spätnou väzbou od divákov, budú pokračovať s Atypickou 5. sezónou?

Bude niekedy atypická 5. sezóna?

Napriek úspechu, žiaľ, vo februári 2020 – ešte pred vydaním štvrtej série – Netflix ( Zvyšovanie Diona ) potvrdil, že nebude žiadna atypická 5. sezóna. To očividne sklame fanúšikov, ktorí chcú vidieť viac z tejto show.

Dôvodom je jednoducho to, že plánovali vytvoriť sériu iba so štyrmi sezónami. Okrem toho, Netflix dal tvorcom toľko upozornení, aby zabalili svoje príbehy, aby mohli mať koniec, aký chcú – čo najskôr.

Aj keď je koniec Atypického a že nebude atypická 5. sezóna, fanúšikovia stále dúfajú, že jedného dňa možno Netflix zmení názor alebo si predstavenie vezmú nejaké iné siete. Ale to je len prianie, ktoré sa môže (ale aj nemusí) splniť.

Atypická sezóna 5: Možná zápletka

atypická sezóna 5

Pozrime sa teda, ako sa skončí 4. sezóna a možný dej pre Atypickú 5. sériu, ak sa to magicky stane.

Na konci sezóny 4 môžeme vidieť, ako sa Sam rozhodne ísť do Antarktídy a jeho otec ho tam bude sprevádzať. Keďže ho a Paige čaká vzťah na diaľku, rozhodli sa rozísť, no uznajte, že možno raz budú môcť pokračovať tam, kde prestali.

Casey a jej otec Doug uzavreli mier a Doug sa pokúsil prijať jej priateľku Izzie. Casey a Izzie sa tiež stále stretávajú.

Je trochu zložité predpovedať, čo sa stane v Atypickej 5. sezóne, pretože všetky postavy už dostali svoj šťastný koniec. Pravdepodobne nám však ukáže cestu Sama a jeho otca na Antarktídu, zatiaľ čo sa ostatní členovia rodiny snažia vyrovnať so svojimi životmi. Alebo by to mohlo začať po tom, čo sa Sam a jeho otec vrátili z Antarktídy, a ako sa Sam snaží pokračovať v živote, ktorý tu zanechal.

Ako už bolo povedané, Atypická sa skončila a každá postava už dostala svoje dokonalé zbohom, takže nie je potrebné robiť Atypickú 5. sezónu a pokaziť dokonalý koniec.

Atypická 5. séria: Obsadenie

atypická sezóna 5

Hlavné obsadenie Atypických zahŕňa Keir Gilchrist ako Sam Gardner, Brigette Lundy-Paine ako Casey Gardner, Jennifer Jason Leigh ako Elsa Gardner a Michael Rapaport ako Doug Gardner.

Nechýbajú ani Nik Dodani ako Zahid Raja, Jenna Boyd ako Paige Hardaway, Fivel Stewart ako Izzie Taylor a mnohí ďalší.